Update 8 december 2025 
We hebben weer € 2500 aan donaties kunnen overmaken. We zijn alle donateurs ontzettend dankbaar. Mede dankzij jullie kan het werk voor de redding de honden worden voortgezet.

2 dagen voor de deadline: Het werk gaat keihard door om de honden die nog op de al deels door bosbouw vernietigde oude locatie zijn, ook voor de deadline naar de nieuwe locatie over te brengen. Sinds de laatste update dat er nog 150 honden moesten worden overgebracht , zijn afgelopen vrijdag 20 honden en eergisteren nog 40 honden hierheen gebracht. Gisteren zullen er nog 20 komen.

Het is vreselijk wat zij allemaal mee moeten maken. Vanaf vandaag  is er nog een extra team werkers ingehuurd om het asiel verder op te bouwen zodat ook de honden die nog niet konden komen, hopelijk voor de deadline gered kunnen worden.

Hierbij delen we de facturen van afgelopen vrijdag voor dat deel van de materialen die hier in elk geval nog voor nodig zijn en waarvoor jullie donaties van €2500,- zijn gebruikt. Waarvoor nogmaals grote dank van ons en https://www.gokturkhaysev.org
 
 
 
     
 
 
Update 1 december 2025
Vandaag was het zover. Ze stonden al vroeg met auto’s met zwaailichten en bulldozers bij de ingang van het bosasiel. 150 honden moeten nog verhuizen naar het nieuwe asiel. De beheerder kreeg te horen, dat ze de honden, die nog niet verhuisd zijn, maar in de achterste partitions moest zetten, zodat ze konden beginnen met de vernietiging van het bosasiel. 
De beheerder heeft nog wel 10 dagen gekregen om de laatste honden te verhuizen. 
We kunnen het niet geloven dat ze nu al begonnen zijn ondanks dat er nog zoveel honden in het bosasiel zijn en dat ze niet konden wachten na de 10 dagen met het afbreken. De honden zitten nu zwaar in de stress door alle geluiden van de bulldozers die nu bezig zijn. Dit is weer een bevestiging dat in Turkije de dieren niet meetellen (dan houden we het nog netjes). Deze mensen hebben geen hart. 
Dit moet een vreselijk gevoel geven bij de beheerder die zo hard haar best doet om de honden juist te redden. Wij leven heel erg met haar mee en proberen haar en de honden te steunen.

Zo innig triest wat zij en de honden allemaal moeten doormaken. Dat kunnen wij ons niet voorstellen!



Update 19 november 2025
Wij hebben van geweldige mensen een giga donatie van € 3.000,- ontvangen. Wij werden er stil van.
Dankzij deze donatie en andere donaties konden we weer een prachtig bedrag van € 5.000, - overmaken aan onze vrienden in Istanbul om de honden in het asiel te redden.
Mede dankzij jullie gulle donaties hebben ze een start kunnen maken met het opbouwen van het nieuwe asiel.
    
Wij willen iedereen die heeft gedoneerd van harte bedanken. Jullie steun betekent enorm veel!

De eerste beelden van de opbouw van het nieuwe asiel op het nieuw gehuurde stuk land. Er wordt keihard gewerkt. Het is de redding van de 250 honden in het bosasiel die anders worden afgevoerd omdat het bosasiel op 1 december a.s. wordt vernietigd. Er is om meer uitstel gevraagd wat nodig is voor de verdere opbouw van de nieuwe shelter en het op tijd over kunnen brengen van de honden. Er is behalve meer tijd ook meer geld nodig om de nieuwe shelter zover klaar te maken. Alles is compleet afhankelijk van donaties. Blijf ajb doneren, het is zooooo hard nodig!
 

Update 16 november 2025
Geweldig nieuws: Het is de beheerder gelukt om een nieuw stuk land voor de honden te vinden, die nu nog in het bosasiel verblijven.

Wij zijn  afgelopen woensdag 12 november 2025 naar Istanbul gevlogen zijn en 14 november 2025 weer teruggekomen zijn.
We hebben gelukkig ook tijd gehad om naar het nieuwe land/shelter voor de honden te gaan. Het land is inmiddels helemaal omheind en ze zijn druk bezig om het land geschikt te maken voor alle honden.
Maar er moet nog heel veel gebeuren, voordat de honden uiteindelijk verhuisd kunnen worden. 
De beheerder van het asiel gaat weer naar het ministerie van bosbouw om meer tijd te vragen, nu ze kan laten zien dat ze een huurcontract heeft maar niet voor 1 december klaar kan zijn om de honden over te brengen. 
Hopelijk zijn ze coulant en geven ze haar meer tijd.

Blijf aub doneren want zo kan je de honden blijven steunen door ze een goede plek te geven.

Doneer via:
Rekeningnummer: NL31INGB0006508453Ten name van: 
Stichting Animal Care Projects of gebruik eenvoudig de doneerknop of PayPal-knop op onze website. Vul een bedrag in zonder komma of nullen (bijv. 10, 15, 25), klik op doneren/donate, en kies je bank.
 
 
Update 19 oktober 2025
Wij kregen het bericht, dat onze vrienden een potentieel nieuw stuk land hebben gevonden. Het ligt ongeveer 35 minuten rijden vanaf het bosasiel.
Dat is goed nieuws, maar er moet helaas veel gebeuren om het land veilig te maken, in te richten en de honden daarnaar toe te transporteren.
Er is niet genoeg tijd meer. Er rest ons nog 40 dagen. De donkere wolken boven de honden in het bosasiel worden steeds donkerder, gezien de hoge kosten die gepaard gaan om het stuk land klaar te maken.
Dit is de realiteit en eerlijk gezegd, zien wij het somber in en hebben wij nachtmerries over het lot dat de honden te wachten staat.
Al die leuke, lieve honden zullen niet begrijpen, waarom zij uit hun veilige en vertrouwde omgeving worden weggerukt.
Dat moet ontzettend angstig voor ze zijn.
Ze zullen het niet redden, want in de gemeentelijke asielen/dodingsstations  worden ze met velen in te kleine kooitjes opgesloten, gaan ze niet naar buiten. Geen hygiëne, medische verzorging, voer/water en dat er rassen en gehandicapte honden gelijk gedood worden.
 
De toekomst en het leven van deze honden staan op het spel, dus doneer alsjeblieft. Iedere euro maakt een verschil. De beheerder van het asiel is ook druk bezig donaties binnen te krijgen.   
 
Geschatte kosten voor het potentieel nieuw stuk land (gebruikte wisselkoers: 1 € = 48 TL).
Omheining, poorten : 550,000 TL = € 11.500. 
Huur (1 jaar + borg + commissie: 2.550.000 TL = € 53.100.
Transport (250 honden - 70 km): 300.000 TL = € 6.250.
Interne verbouwing (renovatie, pleisterwerk, WC, douches): 500.000 – 600.000 TL = € 10.400 – € 12.500.
Externe verbouwingen, dak reparatie: 250.000 – 350.000 TL = € 5.200 – €7.300.
Onvoorziene uitgaven: 750.000 TL = € 15.600.  
 
Schatting kosten totale project: ca. €105.000 – € 115.000.
 
Dringende oproep van onze vrienden:
ACP is the organization which has supported us for a long time now both financially and by rehoming our dogs to beautiful families. We will be grateful to the families who will help us in these difficult times by giving financial support needed to transfer our dogs, whose number is 250 as of now, to a safe place. We want the financial support to be given to us via ACP. ACP can collect the funds and transfer to us.  
 
Wel willen wij iedereen, die al gedoneerd heeft en ons reacties heeft gestuurd om een hond te adopteren of op te vangen, heel erg bedanken.  
 
28 september 2025
Deze update is van vandaag. Het bosasiel in Istanbul heeft 2 maanden uitstel gekregen tot 1 december 2025. De beheerder van het asiel is nog steeds druk bezig naar het zoeken van een stuk land. Wij zijn super blij met iedere donatie, opvang, adoptie. 
Alvast weer heel erg bedankt! 
 
 
22 september 2025
 
UPDATE:
De mensen in Istanbul zijn nog steeds druk bezig om uitstel te krijgen, zodat er meer tijd vrij komt voor het huren en inrichten van een geschikt terrein en het transport van alle honden naar dit terrein.
Het is een zware en ingewikkelde klus, omdat ze met allerlei instanties te maken hebben. Terwijl ze wachten op een antwoord over de maandelijkse kosten voor de huur van een stuk land, dat ze op het oog hebben, gaat de dagelijkse zorg voor de honden gewoon door.
 
Daarnaast proberen ze ook honden te herplaatsen. Je kunt je voorstellen dat onze vrienden in Istanbul inmiddels op hun tandvlees lopen.
 
Gelukkig is er ook goed nieuws: er zijn al enkele goede reacties binnengekomen van mensen die willen adopteren of opvang bieden.
 
Panter en Thor zijn inmiddels geadopteerd, en voor Mico en Safir is opvang geregeld.  We hopen dat zij in de tussentijd hun forever home vinden. Yogi is zo goed als geadopteerd, in afwachting hoe de kennismaking gaat met Yogi.
 
Maar er is nog veel werk te doen. We zijn nog op zoek naar serieuze adoptanten of opvangplekken voor Emma, Bonz, Isabel, Mari, Barbie en Chanel.
Ook Nora en Chiko wachten nog altijd op een eigen huisje.
 
En dan zijn er nog drie kanjers – Bruno, Fox en Dali – die al langere tijd in Nederland in de opvang zitten. Ook zij verdienen een liefdevol thuis, zodat er weer ruimte vrijkomt om nieuwe honden te helpen.Daarom willen we jullie vragen: blijf ons steunen (adoptie/opvang) en blijf doneren. Iedere bijdrage, groot of klein, maakt een wereld van verschil voor deze honden.
 
Helaas kunnen we jullie nog niets concreets vertellen. We hopen dat we deze week  meer informatie krijgen. Gelukkig wordt het bericht over de sluiting van het bosasiel goed gedeeld, want dat is nog steeds gaande.
 
Omdat ACP ook druk bezig is met huisbezoeken, zowel voor adoptie als opvang, en daarnaast de ritten naar het vliegveld en andere zaken verzorgt, kunnen we helaas niet overal op reageren. We hopen op jullie begrip en zijn dankbaar voor alle steun  en donaties die we ontvangen.
 
Inmiddels hebben we al 2000,00 euro aan donaties ontvangen en deze hebben we naar het asiel overgemaakt.
 
9 september 2025 
 
Dit wordt het verdrietigste en heftigste bericht wat we ooit hebben moeten schrijven.

Op 2 OKTOBER A.S WORDT HET BOSASIEL VERNIETIGD!!

Als de honden voor die datum niet weg zijn worden ze in beslag genomen en naar de vreselijke gemeentelijke (overheids) asielen - dodingsstations - gebracht.
De 300 honden uit het bosasiel  zijn gered van situaties waarin zij niet konden overleven en veel van hen wachten op adoptie. Nu lopen zij letterlijk direct gevaar voor hun leven.

Rechtszaken zijn verloren. Dit is de definitieve datum van vernietiging.

Wat kunnen we doen ?
Doneer, Adopteer, Wees een opvang, Deel 

Wil jij nog een leuke, lieve hond redden, stuur ons dan zo snel mogelijk een bericht naar info@animalcareprojects.nl

OPROEP van Nigül Sayar oprichter en directeur van de vereniging Goktürk Animal Lovers Association van het SHKD Bosasiel
 
"The forest ministry ( eigenaar van de grond) has sent us a ultimatum demanding us to empty the shelter before October 2, the date when they will be coming to demolish the place.
 
Now 300 dogs some of them old and in need of special care, some waiting to be rehomed, are in great danger.
 
We are trying to find an area for rent to transfer our dogs to save them from being taken to the municipality shelter where their future is in danger given the recent law to kill all stray animals.
 
We urgently need your support for fostering our dogs to be rehomed and for financial help for us to rent a new land to transfer our dogs to.
 
About the SHKD Forest Shelter:

Hasdal Garbage Dump was located at the area where SHKD forest shelter is now. In 1998 the garbage dump was closed and covered with concrete as a result of which 2000 dogs that were living there were face to face with the risk of starving to death. SHKD first came to the place to rescue and to neuter these dogs. At that time when "neutering” was not known as a method of animal protection control, SHKD neutered and made the medical treatment of all the 2000 dogs at the dump and started neutering of dogs in Kemerburgaz district.  
 
Later in 2018 SHKD transferred the management of the shelter to a local animal protection organization, Göktürk Animal Lovers Organization. We have been running the shelter since then. Currently it is housing around 300 dogs. 
 
Thank you for your concern,
 
Nilgul Sayar
Director of
Goktürk Animal Lovers Organsation”

* SHKD Sahipsiz Hayvanlari Koruma Dernegi (SHKD) is een Turkse geregistreerde dierenwelzijnsvereniging die sinds 1998 werkt met als doel de centrale overheid en lokale autoriteiten te overtuigen om het zwerfhondenprobleem in Turkije effectief, humaan en permanent op te lossen.

Doneer via:
Rekeningnummer: NL31INGB0006508453
Ten name van: Stichting Animal Care Projects
Of gebruik eenvoudig de doneerknop of PayPal-knop op onze website.
Vul een bedrag in zonder komma of nullen (bijv. 10, 15, 25), klik op doneren/donate, en kies je bank.